A może dance aerobik?

Dance aerobik

Dance aerobik to kolejna innowacyjna odmiana grupowych ćwiczeń ruchowych w rytm muzyki, tym razem połączonych z tańcem. Taniec pozwala odpocząć psychicznie i poczuć radość życia, a dance aerobik to wspaniała metoda nie tylko na odstresowanie się, ale również na wykształcenie odpowiedniej sylwetki!

Co daje taniec?

Zajęcia dance aerobik nie są jednak typowymi zajęciami tanecznymi w parach - nie tańczy tu się klasycznie, ale raczej nabiera witalności dzięki specjalnie opracowanym ruchom i ćwiczeniom. Regularne zajęcia w grupie pozwalają nie tylko na utrzymanie stałej wagi, ale nawet zgubienie zbędnych kalorii.

Dance aerobik, jak każde ćwiczenie cardio, zapewnia poprawę układu krążenia, a ponadto powoduje że stajemy się bardziej gibcy i wpływa na poprawę nastroju. Podczas tanecznych zajęć organizm wytwarza endorfiny odpowiedzialne za dobry nastrój. Odpowiednia ich dawka zapewnia dobry nastrój na wiele godzin po ćwiczeniach, a przy regularnym treningu powoduje, że nasze samopoczuce staje się o wiele lepsze na co dzień.

Mimo że zajęcia dance aerobik nie są typowymi zajęciami tanecznymi to czerpią z nich garściami (salsa, flamenco, tańce arabskie, jazz, hip hop), dzięki czemu taka forma aerobiku to nie tylko sposób na utrzymanie kondycji i poprawę sylwetki, ale również na podszkolenie warsztatu tanecznego. Tempo muzyki wynosi średnio 130-135 uderzeń na minutę, ale jest też uzależnione od rodzaju tańca. Zajęcia poprawiają koordynację ruchową, dlatego warto się nimi zainteresować - nawet jeśli nigdy nie tańczysz, teraz może się to zmienić.

Chcesz zacząć?

Dance aerobik jest w Polsce coraz popularniejszy. Tańczyć można w domu, ale większość klubów fitness oferuje zajęcia grupowe i to tam właśnie należy zacząć swoją przygodę - wśród innych osób chcących poprawić swoje samopoczucie, sylwetkę i koordynację ruchową pod okiem instruktora.

Jest wiele odmian tego typu aerobiku - w zależności od preferowanego rodzaju muzyki, czy tańca, można zapisać się do różnych grup. Są to m.in. jazz aerobik i latino aerobik. Można również zapisać się na ogóne zajęcia taneczne.

Do ćwiczenia potrzebne są jedynie wygodne buty oraz strój nie krępujący ruchów. Zajęcia zaczynają się od rzogrzewki, a następnie przechodzą do właściwego treningu. Nie musisz mieć obaw - ćwiczenia dla początkujących prowadzone są w odpowiednim tempie, bez pośpiechu i bez stresu. Dance aerobik ma przecież pomóc poprawić ci humor.

Komentarze

Portret użytkownika Mami30

ja chodze na zumbe fitness i rzeczywiscie jest to rewelacyjna forma spalania kalorii! najlepsza zaraz obok biegania :_)

Portret użytkownika alicja86W

Ej podoba mi się :D myślałam, że mal b. jest fajna ale to jest jeszcze fajniejsze :D

Komentuj

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.