Czy na trądzik różowaty najlepsze leczenie ziołami?

Autor

Czy na trądzik różowaty najlepsze leczenie ziołami?

Trądzik różowaty bywa problemem nie tylko nastolatków, ale także osób w średnim oraz w podeszłym wieku. Szybki styl życia, mała ilość wolnego czasu wpływa na rzadsze spotkania z lekarzem rodzinnym, który mógłby przepisać nazwy lekarstw pomagających na ten problem zdrowotny (a także estetyczny). Wiele osób szuka alternatywnego rozwiązania problemu, często w naturze. Często poszukiwane są nazwy roślin, które potrafią leczyć chorobę. Jest to możliwe. Trądzik różowaty - jak przeprowadzić leczenie ziołami?

Należy zapoznać się z podstawowymi zasadami zbioru ziół

Zioła należy zbierać w miejscach oddalonych od autostrad i głównych dróg - są one mniej zanieczyszczone. Przed zastosowaniem rośliny należy dokładnie zapoznać się z jej właściwościami. Zawsze należy korzystać z ziół, które są znane zbieraczowi. Trzeba także znać sposób użycia ziół na trądzik - zewnętrzny lub wewnętrzny.

Trądzik różowaty - leczenie ziołami

Które zioła wspomóc mogą leczenie trądzika różowatego? Przede wszystkim przed zastosowaniem jakiejkolwiek kuracji należy skontaktować się z lekarzem, który potwierdzi możliwość stosowania ziół przez zainteresowanego w postaci naparu.

a) rumianek - posiada właściwości przeciwzapalne, rośnie w ogródkach i na łąkach. Można stosować wewnętrznie i zewnętrznie.

b) lawenda - piękna fioletowa roślina prowansalska, która zawiera właściwości antyseptyczne, rośnie w ogródku po wcześniejszym zasadzeniu, szybko się rozrasta. Można stosować wewnętrznie i zewnętrznie w postaci naparu.

c) aloes - posiada właściwości przeciwzapalne i łagodzące. Można stosować zewnętrznie krem, a wewnętrznie sok.

Należy pamiętać także o częstym przemywaniu miejsc na ciele, które narażone są na największe wykwity. Powinno się używać letniej wody, a także naparów z wyżej wymienionych roślin. Jeśli wystąpią drobne krostki, należy nasączyć wacik spirytusem i przetrzeć miejsca z wykwitami.

Czego należy unikać?

W trakcie leczenia trądziku różowatego należy wyrzekać się ostrych przypraw, alkoholu, a także częstego przebywania na słońcu i w solarium.

Komentarze

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.