Jakie są diety najlepsze na odchudzanie

Autor

Jakie są diety najlepsze na odchudzanie

Wraz z nadchodzącą wiosną coraz częściej myślimy o tym, że trzeba w końcu wziąć się za siebie. W końcu już niedługo zrzucimy puchowe kurtki i ciepłe płaszcze i odkryjemy trochę ciała. Jednak w okresie zimowym działaliśmy na zwolnionych obrotach, czego efektem jest nadmierna tkanka tłuszczowa odkładająca się dosłownie wszędzie. I pojawia się pytanie o diety, te , które są najlepsze na odchudzanie. Zdrowe, a jednocześnie przynoszą szybkie efekty. Powstało mnóstwo rankingów tego typu diet, które z nich są najpopularniejsze?

Głodówka

To zdecydowanie nie jest najlepsze na odchudzanie ale z pomocą głodówki uda nam się oczyścić organizm z toksyn oraz z nadmiaru wody. Niestety głodówka jest często powodem spowolnienia przemiany materii dlatego ważne jest, by korzystać z niej wyłącznie pod opieką lekarza. Dodatkowo najzdrowsza jest tak, która trwa zaledwie jeden dzień, w porywach do trzech. Należy pamiętać, że głodówka to właściwie nie jest dieta. Chyba, że prowadzimy przynajmniej soki, warzywne i owocowe. Wtedy takie oczyszczanie może potrwać nieco dłużej. Głodówka to najlepsza dieta na odchudzanie przed operacjami, przed którymi należy zrzucić poważną ilość kilogramów, ale tą drastyczną metodę należy stosować wyłącznie wtedy, gdy jesteśmy pod opieką lekarza. Łatwo jest przesadzić i dosłownie opaść z sił.

Dieta kapuściana

W rankingach opisujących najlepsze diety na odchudzanie znaleźć można również dietę kapuścianą, co świadczy o jej popularności. Owszem, jest ona niezwykle skuteczna, natomiast należy zauważyć, że to dieta bardzo uboga w składniki odżywcze, która może doprowadzić organizm do wyniszczenia. Już po kilku dniach zaczynają wypadać włosy, a osoba na diecie czuje się osłabiona i nie ma chęci do życia. Kilogramy spadają, natomiast jak się później okazuje, większość tych straconych kilogramów to po prostu woda zalegająca w organizmie. Dodatkowo przy diecie kapuścianej trudno jest się zabrać za ćwiczenia a wiadomo nie od dziś, że najlepsze efekty przyniesie dieta połączona z regularnym ruchem.

Dieta kopenhaska

Dieta kopenhaska, znana również jako dieta 13-to dniowa, to nie lada wyzwanie. Ogranicza ona drastycznie dzienne pożycie wartości energetycznej do 600 kcal. Powoduje ona również duże osłabienie organizmu, dlatego należy ją stosować ostrożnie, a najlepiej pod nadzorem lekarza. Wiele osób twierdzi, że w ciągu tych 13 dni potrafiło schudnąć nawet ponad 10 kg. Dieta kopenhaska nie jest jednak dla każdego, wymaga bowiem wielu poświęceń. W ciągu okresu diety należy ściśle trzymać się wytycznych jadłospisu, który można znaleźć tutaj.

Dieta proteinowa

Najlepsze na odchudzanie jest jedzenie. Tak. To podstawa diety Doktora Dukana, który opracował niezwykłą metodę bazującą głównie na spożywaniu protein. Dieta Dukana jest znana na całym świecie a osoby, które ją stosowały, chudły nawet po kilkadziesiąt kilogramów, w dodatku w naprawdę krótkim czasie. Jest to dieta dość restrykcyjna. Otóż podstawią codziennego menu jest głównie nabiał. Chude mleko, odtłuszczone sery, kefiry, jogurty naturalne. A także mięsa – szczególnie z kurczaka oraz z indyka, koniecznie bez skórki, nie smażone, pieczone lub gotowane. Dodatkowo ryby – ale też nie wszystkie, chociaż o dziwo można bez ograniczeń spożywać nawet makrelę, która przecież jest bardzo tłusta. No właśnie, BEZ OGRANICZEŃ.

To najważniejsza zasada w diecie Dukana. Im więcej zjemy dozwolonych produktów, tym więcej kilogramów zrzucimy. Należy także pamiętać, że codziennie musimy zjeść określoną ilość otrąb – pszennych i owsianych. Dieta składa się z pewnych etapów. Pierwszy to tak zwana faza uderzająca. Robimy specjalny test – na stronie Doktora Dukana – który odpowie nam na pytanie ile kilogramów powinniśmy zrzucić oraz jak długo ma trwać pierwsza faza diety. Może to być od trzech do dziesięciu dni. To najtrudniejszy etap, bo spożywać wolno wyłącznie białka. Można zajadać się chlebem z mikrofalówki, pieczonymi rybami, mięsem drobiowym a także serami, pić mleko itp.

Po pierwszej fazie utrata masy jest naprawdę spora. Zwykle po wejściu na wagę osoba, która jest przytłoczona codziennym menu w postaci białka ma już dość diety, ale gdy tylko zobaczy wynik jaki osiągnęła, chętnie wchodzi w drugi etap, w którym można co drugi dzień pozwolić sobie na dodatek warzy. Faza ta trwa tak długo, aż osiągniemy odpowiednią masę ciała. Wtedy przechodzimy do utrwalenia czyli tak zwanej fazy stabilizacji, która tak naprawdę trwa do końca życia – dalej chudniemy, ale już znacznie mniej i wolno nam co jakiś czas spożywać owoce i warzywa.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.