Dieta lekkostrawna

Dieta lekkostrawna

Po zimie organizm często wyczerpany jest chorobami i przeziębieniami, duże ilości leków powodują, że organizm jest jeszcze słabszy - w takim wypadku dobrym sposobem na przywitanie wiosny jest lekkostrawna dieta, która pozwala odciążyć wątrobę i oczyścić organizm.

Odpowiednie składniki

Odpowiednia dieta potrafi odciążyć układ pokarmowy, co powoduje, że spożywane pokarmy nie będą długo zalegać w organizmie. Tak jak w przypadku każdej diety, dobór składników jest najważniejszy (w wypadku diety lekkostrawnej potrzebne są takie składniki, które żołądek szybko strawi). Podczas diety lekkostrawnej należy uważać na ilość spożywanego błonnika (nie może być go za dużo, ponieważ obciąża żołądek) - najlepszym źródłem są młode warzywa. 

Tłuszcz na czas diety musi zniknąć z menu, odpada też smażenie na tłuszczu (trawienie tłuszczu trwa najdłużej, podobnie zresztą jak trawienie białka). Podstawą diety lekkiej muszą być zupy, najlepiej mleczne, krupniki i kleiki, a więc takie bez tłuszczu - doprawić je zawsze można mlekiem, mąką, margaryną lub oliwą z oliwek.

Przygotowywanie potraw

Smażenie odpada, ale nie można też jeść niczego na surowo. Przytrawy można rozdrabniać, piec, gotować na wodzie, ale najbardziej polecane jest gotowanie na parze - jest to według wielu osób najlepszy sposób na przygotowywanie posiłków nie tylko podczas diety, ale w ogóle.

Do mięsa dobrze jest dodawać namoczoną bułkę, dzięki czemu staje się ono miękkie. Pieczywo w trakcie diety musi ograniczać się do pieczywa razowego lub pszennego. Porcje, które zjadamy muszą być niewielkie, takie żeby się najeść, ale nie do syta. 

Dieta lekkostrawna pozwoli odciążyć żołądek i oczyścić organizm (do pełnego oczyszczenia potrzebna będzie jednak dieta oczyszczająca), przygotować ciało do wiosny - zmienić nawyki żywieniowe, przestawić się na niskokaloryczne jedzenie. W końcu wiosna daje dostęp do świeżych warzyw i owoców, które przydają się w każdej diecie.

Komentarze

Portret użytkownika Ewian

Ten portal pomógł mi schudnąć. Niestety mało tu się dzieje. Ten artykuł został wpisany ponad pół roku temu i od tego czasu nic. Nie staracie się!!!

Portret użytkownika Karmelia

:)

;)

Komentuj

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.