Czy wysiłek fizyczny powoduje, że jemy więcej?

Czy wysiłek fizyczny powoduje, że jemy więcej?

Czasami spotykam się z opinią, że ćwiczenia fizyczne nie są dobrą strategią na zgubienie zbędnych kilogramów... Kiedy pytam dlaczego, słyszę w odpowiedzi, że po dużym wysiłku na siłowni chce się tak bardzo jeść, że zjadłoby się konia z kopytami.

Organizm potrzebuje paliwa

Zdania są podzielone - jedni po intensywnym treningu nie chcą nawet myśleć o jedzeniu, inni są z kolei bardzo głodni. Ale to nie oznacza, że ćwiczenia powodują, że chcemy jeść więcej. Kiedy zmuszamy ciało do wysiłku i spalamy kalorie, naturalne jest, że będziemy potrzebować jedzenia i składników odżywczych.

Ćwiczenie nie miałoby sensu, gdyby tylko bardzo wzmagało apetyt - wiele badań naukowych wykazało, że regularne treningi wcale nie powodują zwiększenia głodu ani zwiększenia ilości spożywanego jedzenia po wysiłku ani u osób o normalnej wadze, ani u osób otyłych.

Dlaczego więc niektóre osoby po siłowni jedzą tak dużo? Jest to, jak zwykle bywa, kwestia osobistych przyzwyczajeń i podejścia do odżywiania. Jeżeli wybieramy niezdrowe jedzenie na co dzień i nie zmieniamy swojej diety, to samymi ćwiczeniami możemy nie dać rady zgubić wagi.

Druga sprawa to stosunek ilości spalanych kalorii do czasu ćwiczenia. Tak więc, żeby spalić około 250 kalorii (np. kawałek ciasta) trzeba biegać przez 25 minut. Jeżeli więc po siłowni nagradzamy się słodyczami lub fast foodem, nie zobaczymy szybko rezultatów, gdyż prawdopodobnie zjadamy dużo więcej niż spalamy - zwłaszcza w pierwszych miesiącach ćwiczeń.

Więc jak to jest?

Wysiłek fizyczny pomaga spalać kalorie, ale musimy trenować regularnie i jednocześnie pilnować tego co jemy. Żeby objadać się bez opamiętania i gubić lub przynajmniej utrzymać stałą wagę, musielibyśmy trenować codziennie po kilka godzin na siłowni. 

I nie ma niczego złego w uczuciu głodu po wysiłku fizycznym - należy dostarczać organizmowi paliwa, pod warunkiem, że jest to paliwo zdrowe i nie przesadzamy z jego ilością :)

Komentarze

super artykuł. ja po cwiczeniach nie mam ochoty jesc - moge byc nie wiem jak glodna przed bieganiem tuz po nie chce mi sie juz jesc, natomiast gdy odczekam okolo 30 min lapie mnie wilczy głód i wtedy najczesciej ide spac :_)

chyba że jest to basen to wtedy od razu po jestem mega glodna.

ja w sumie ćwicze zawsze między wyznaczonymi posiłkami  wiec tak czy siak, prędzej czy później jem ale to co ustaliłam że zjem, o stałej porze i zdrowo!:)

Aaaaaaaaahahahhahhahaha to by wiele wyjaśniało... ćwiczę jakiś czas, ale nie chudłam bo jadłam. Duuuużo. Musiałam sobei ogarnąć suplementację (acetomale) żeby przypadkiem jeszcze bardziej nie urosnać. Waga zaczeła mi spadać... gdybym nie ćwiczyła, to by spadł mi apetyt i jadłabym mniej... hmm... zastanowię się.

https://uploads.disquscdn.com/images/e5e41ba88f69c39488b72c1a5487e4acfa54341258945d9c52a21f0c0c9694be.png
Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych!
Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie?
Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką?
Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić?
Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl
Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja.
Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko!
Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl
I zmień się nie do poznania nawet w ciągu jednego miesiąca!
Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało!
Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych!

 

Chcesz zbudować fantastyczną muskulaturę?
Chcesz spalić zbędny tłuszcz?
Chcesz spełnić swoje kulturystyczne marzenie?
Chcesz stać się prawdziwą bestią?
Chcesz stać się sławny i bogaty?
Chcesz zdobyć podziw pięknych kobiet i zazdrość wszystkich mężczyzn na Świecie?
Już teraz możesz to zrobić, bo rozwiązanie na, które od dawna czekasz…
Jest teraz na wyciągnięcie ręki!!!
Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl
Igor Mieńkowski, twórca PAKIETU DZIK zaprasza Cię do przeżycia niesamowitej przygody!
PAKIET DZIK to według wielu firm z branży sportu, zdrowia i suplementacji największa REWOLUCJA NA RYNKU trenerskim. PAKIET DZIK to jedyne tak skuteczne rozwiązanie w całej Polsce i Europie, które pozwala Ci w ciągu zaledwie tygodnia spalić tłuszcz i zbudować potężną muskulaturę!
Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl
PAKIET DZIK to jedyne rozwiązanie w Polsce i Europie w którym razem z planem treningowym, dietą i suplementacją otrzymujesz sekretną wiedzę opracowaną przez specjalistów, podzieloną na etapy kiedy masz ją stosować. Ta wiedza jest dostępna tylko dla wybranych. To wszystko pozwala Ci wreszcie na ekstremalnie skuteczną i szybką przemianę!
Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl

 

Z CAŁEGO SERCA polecam Mgr Igora Mieńkowskiego.

Genialny trener, naprawdę. Przez wiele lat walczyłam z nadwagą i błędnie myślałam, że sama sobie poradzę. W końcu, po kolejnej nieudanej próbie, znajomi polecili mi Igora i szczerze mówiąc, na początku byłam sceptycznie nastawiona. Jednak już po kilku miesiącach nie tylko zrzuciłam zbędne kilogramy, ale widzę już ładny zarys mięśni (także na brzuchu, na którym nie tak dawno były same fałdy tłuszczu).
Zajął się nie tylko moim treningiem, ale też indywidualnie dobrał mi dietę i suplementację, a to wszystko za niewielką cenę. Więcej wydawałam na przypadkowe suplementy znajdowane w internecie (podobno skuteczne), po których moja waga nawet nie drgnęła, więc w sumie wyszłam na plus :)
Dodam jeszcze, że jest to osoba, która nie obiecuje cudów typu zrzucenie 20 kg w kilka dni, ale która w pełni profesjonalnie i z szacunkiem podejdzie do klienta. W dodatku wszystko (trening, dietę, suplementy) dobierze indywidualnie, udzieli cennych rad i wskazówek.

Jeśli jesteś zainteresowany albo wciąż masz wątpliwości, wszystkie informacje znajdziesz na jego stronie internetowej :)

Adres jego strony to www.igortreneronline.pl

 

Komentuj

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.